RMCF1210FT422K
Mfr.Part #
RMCF1210FT422K
Description
RES 422K OHM 1% 1/2W 1210
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
330mW
Resistance :
422kOhm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Datasheets
RMCF1210FT422K
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT422K
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 422kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C