RMCF1210FT3R57
Mfr.Part #
RMCF1210FT3R57
Description
RES 3.57 OHM 1% 1/2W 1210
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power Rating :
330mW
Resistance :
3.57Ohm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
1 (Unlimited)
Published :
Datasheets
RMCF1210FT3R57
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT3R57
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 3.57Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C