RMCF1210FT3M92
Mfr.Part #
RMCF1210FT3M92
Description
RES 3.92M OHM 1% 1/2W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
3.92MOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
330mW
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W