RMCF1210FT3M90
Mfr.Part #
RMCF1210FT3M90
Description
RES 3.9M OHM 1% 1/2W 1210
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
330mW
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Resistance :
3.9MOhm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RMCF1210FT3M90
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT3M90
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 3.9MOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C