RMCF1210FT3M65
Mfr.Part #
RMCF1210FT3M65
Description
RES 3.65M OHM 1% 1/2W 1210
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
330mW
Published :
Resistance :
3.65MOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Max Operating Temperature :
155°C
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RMCF1210FT3M65
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT3M65
RMCF Series, Thick Film, 3.65MOhms, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C