RMCF1210FT3M60
Mfr.Part #
RMCF1210FT3M60
Description
RES 3.6M OHM 1% 1/2W 1210
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power Rating :
330mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Feature :
Automotive AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C