RMCF1210FT3M24
Mfr.Part #
RMCF1210FT3M24
Description
RES 3.24M OHM 1% 1/2W 1210
Tolerance :
±1%
Resistance :
3.24MOhm
RMCF
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
330mW
Datasheets
RMCF1210FT3M24
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT3M24
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 3.24MOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C