RMCF1210FT3M16
Mfr.Part #
RMCF1210FT3M16
Description
RES 3.16M OHM 1% 1/2W 1210
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
3.16MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
330mW
1210 (3225 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Datasheets
RMCF1210FT3M16
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT3M16
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 3.16MOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C