RMCF1210FT3M09
Mfr.Part #
RMCF1210FT3M09
Description
RES 3.09M OHM 1% 1/2W 1210
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
330mW
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
3.09MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RMCF1210FT3M09
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT3M09
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 3.09MOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C