RMCF1210FT3K92
Mfr.Part #
RMCF1210FT3K92
Description
RES 3.92K OHM 1% 1/2W 1210
Stock
108
In Stock :
108
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
711.2μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
No
Case Code (Imperial) :
1210
Published :
2012
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Resistance :
3.92kOhm
Power Rating :
330mW
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
333mW