RMCF1210FT3K48
Mfr.Part #
RMCF1210FT3K48
Description
RES 3.48K OHM 1% 1/2W 1210
Stock
856
In Stock :
856
Published :
2012
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
333mW
Case Code (Metric) :
3225
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
3.48kOhm
Height :
711.2μm
Power Rating :
330mW
Automotive AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tin
Datasheets
RMCF1210FT3K48
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT3K48
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 3.48kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C