RMCF1210FT3K30
Mfr.Part #
RMCF1210FT3K30
Description
RES 3.3K OHM 1% 1/2W 1210
Resistance :
3.3kOhm
Max Power Dissipation :
333mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height :
711.2μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Power Rating :
330mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Published :
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Thick Film
Datasheets
RMCF1210FT3K30
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT3K30
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 3.3kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C