RMCF1210FT3K24
Mfr.Part #
RMCF1210FT3K24
Description
RES 3.24K OHM 1% 1/2W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power Rating :
330mW
Resistance :
3.24kOhm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tolerance :
±1%