RMCF1210FT3K16
Mfr.Part #
RMCF1210FT3K16
Description
RES 3.16K OHM 1% 1/2W 1210
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
3.16kOhm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
330mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C