RMCF1210FT392R
Mfr.Part #
RMCF1210FT392R
Description
RES 392 OHM 1% 1/2W 1210
Stock
71
In Stock :
71
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
392Ohm
Published :
2012
Power Rating :
330mW
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±1%
Height :
711.2μm
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
No
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
RMCF1210FT392R
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT392R
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 392Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C