RMCF1210FT374K
Mfr.Part #
RMCF1210FT374K
Description
RES 374K OHM 1% 1/2W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Published :
ECCN Code :
EAR99
Height :
711.2μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
330mW
Automotive AEC-Q200
Max Power Dissipation :
333mW
Resistance :
374kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RMCF1210FT374K
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT374K
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 374kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C