RMCF1210FT365R
Mfr.Part #
RMCF1210FT365R
Description
RES 365 OHM 1% 1/2W 1210
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
1210
Series :
RMCF
Max Operating Temperature :
155°C
Length :
3.2004mm
Width :
2.4892mm
Power Rating :
330mW
Resistance :
365Ohms
Case Code (Metric) :
3225
Height :
700μm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
500mW
Composition :
Thick Film
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RMCF1210FT365R
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT365R
RMCF Series, Thick Film, 365Ohms, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C