RMCF1210FT34R8
Mfr.Part #
RMCF1210FT34R8
Description
RES 34.8 OHM 1% 1/2W 1210
AEC-Q200
Case Code (Metric) :
Power Rating :
330mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
711.2μm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
1210 (3225 Metric)
Case Code (Imperial) :
Resistance :
34.8Ohm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
500mW