RMCF1210FT34R0
Mfr.Part #
RMCF1210FT34R0
Description
RES 34 OHM 1% 1/2W 1210
Power Rating :
330mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tin
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Height :
711.2μm
Resistance :
34Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Max Power Dissipation :
500mW
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RMCF1210FT34R0
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT34R0
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 34Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C