RMCF1210FT34K8
Mfr.Part #
RMCF1210FT34K8
Description
RES 34.8K OHM 1% 1/2W 1210
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
34.8kOhm
Power Rating :
330mW
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
333mW
EAR99
Height :
711.2μm
Datasheets
RMCF1210FT34K8
Stackpole Electronics, Inc. RMCF1210FT34K8
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 34.8kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C