RMCF0603JT330K
Mfr.Part #
RMCF0603JT330K
Description
RES 330K OHM 5% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
330kOhm
Case Code (Metric) :
1608
Published :
2012
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power Rating :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
Working Voltage :
75V