RMCF0402JT220K
Mfr.Part #
RMCF0402JT220K
Description
RES 220K OHM 5% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
406.4μm
Lead Free :
Lead Free
Published :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
220kOhm
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Working Voltage :
50V
Construction :
RECTANGULAR
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W