RMBS052R550FS14
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RMBS052R550FS14
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Molded
Mount :
Through Hole
Tolerance :
1%
Diameter :
2.5mm
Resistance :
2.55Ohm
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Composition :
Wirewound
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Length :
7mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RMBS052R550FS14
Through Hole 2.55Ohm, Wirewound,