RMB30A-1-N
Mfr.Part #
RMB30A-1-N
Manufacturer
Cosel
Description
AC/DC CONVERTER 5V 12V
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Voltage - Isolation :
2kV
Current - Output 1 :
1.5A
Output Power :
30W
Width :
31mm
Approval Agency :
cURus
Voltage - Output 1 :
5V
Length :
135mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Applications :
ITE (Commercial)
Minimum Load Required :
No
Number of Outputs :
2
Efficiency :
69%
Mounting Type :
Chassis Mount
Current - Output 2 :
2.8A
Current - Output (Max) :
1.5A 2.8A
Lead Free :
Lead Free
Output Voltage :
12V
Size / Dimension :
5.31Lx1.22W x 3.15 H 135.0mmx31.0mmx80.0mm
Type :
Enclosed
Depth :
80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Series :
RMB (30W)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Output 2 :
12V
Max Operating Temperature :
60°C
Min Operating Temperature :
-10°C
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Weight :
350g
Height :
80mm
Voltage - Input :
85V~132VAC