RMB30A-1-JN
Mfr.Part #
RMB30A-1-JN
Manufacturer
Cosel
Description
AC/DC CONVERTER 5V 12V
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Input :
85V~132VAC
Current - Output 1 :
1.5A
Type :
Enclosed
RoHS Status :
RoHS Compliant
Width :
31mm
Current - Output (Max) :
1.5A 2.8A
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Voltage - Output 2 :
12V
Mounting Type :
Chassis Mount
Series :
RMB (30W)
Published :
Output Power :
30W
Approval Agency :
cURus
Applications :
ITE (Commercial)
Length :
135mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
5.31Lx1.22W x 3.15 H 135.0mmx31.0mmx80.0mm
Current - Output 2 :
2.8A
Voltage - Isolation :
2kV
Number of Outputs :
2
Height :
80mm
Efficiency :
69%
Minimum Load Required :
No
Voltage - Output 1 :
5V