RMB300R1000JS09
Mfr.Part #
RMB300R1000JS09
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Length :
16.2mm
Power Rating :
3W
Composition :
Wirewound
Resistance :
100MOhm
Package / Case :
Molded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
5%
Diameter :
6.4mm
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Datasheets
RMB300R1000JS09
Vishay / Sfernice RMB300R1000JS09
Through Hole 100mOhm, Wirewound,