RM25F39R0CT-U
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RM25F39R0CT-U
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES2512 1% 39 OHM 3W
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.250 L x 0.126 W (6.35mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Tolerance :
±1%
Composition :
Thick Film
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Failure Rate :
Features :
Number of Terminations :
2
Ratings :
Resistance :
39 Ohms
Height - Seated (Max) :
0.047 (1.20mm)
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
RM
Datasheets
RM25F39R0CT-U
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. RM25F39R0CT-U
RM Series, Thick Film, 39 Ohms, 3W, ±1%, -55°C ~ 155°C