RM25F15R0CT-U
Mfr.Part #
RM25F15R0CT-U
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES2512 1% 15 OHM 3W
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Failure Rate :
Number of Terminations :
2
Features :
Resistance :
15 Ohms
Power (Watts) :
3W
Series :
RM
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.250 L x 0.126 W (6.35mm x 3.20mm)
Ratings :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max) :
0.047 (1.20mm)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Composition :
Thick Film
Datasheets
RM25F15R0CT-U
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. RM25F15R0CT-U
RM Series, Thick Film, 15 Ohms, 3W, ±1%, -55°C ~ 155°C