RM25F13R0CT-U
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RM25F13R0CT-U
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES2512 1% 13 OHM 3W
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
3W
Product Status :
Active
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
13 Ohms
Tolerance :
±1%
Height - Seated (Max) :
0.047 (1.20mm)
Features :
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package :
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
RM
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.250 L x 0.126 W (6.35mm x 3.20mm)
Datasheets
RM25F13R0CT-U
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. RM25F13R0CT-U
RM Series, Thick Film, 13 Ohms, 3W, ±1%, -55°C ~ 155°C