RLW-2012-6-R030-FNH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLW-2012-6-R030-FNH
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Datasheet
Download
Description
RES 0.03 OHM 1% 1W 0805
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Temperature Coefficient :
0/ +200ppm/°C
Composition :
Metal Film
Series :
RLW-2012
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
30mOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Feature :
Current Sense
Size / Dimension :
0.051Lx0.079W 1.30mmx2.00mm
Package / Case :
Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Power (Watts) :
1W
Delta Electronics RLW-2012-6-R030-FNH
RLW-2012 Series, Metal Film, 30mOhm, 1W, ±1%, -55°C~125°C