RLR32C95R3FRRE8
Mfr.Part #
RLR32C95R3FRRE8
Description
RES 95.3 OHM 1% 1W AXIAL
Diameter :
4.83mm
Published :
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
95.3Ohms
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
15.87mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR32C95R3FRRE8
Vishay / Dale RLR32C95R3FRRE8
Through Hole 95.3Ohms, 1W, Metal Film,