RLR32C9092FRRE8
Mfr.Part #
RLR32C9092FRRE8
Description
RES 90.9K OHM 1% 1W AXIAL
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
90.9kOhms
Power Rating :
1W
Length :
15.87mm
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Diameter :
4.83mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR32C9092FRRE8
Vishay / Dale RLR32C9092FRRE8
Through Hole 90.9kOhms, 1W, Metal Film,