RLR32C8060FRR64
Mfr.Part #
RLR32C8060FRR64
Description
RES 806 OHM 1% 1W AXIAL
Min Operating Temperature :
-65°C
Not Applicable
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
806Ohms
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
1W
Diameter :
4.83mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
14.2748mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Non-RoHS Compliant
Width :
4.83mm
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RLR32C8060FRR64
Vishay / Dale RLR32C8060FRR64
Through Hole 806Ohms, 1W, Metal Film,