RLR32C68R1FRBSL
Mfr.Part #
RLR32C68R1FRBSL
Description
RES 68.1 OHM 1% 1W AXIAL
Length :
14.2748mm
Published :
Width :
4.83mm
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
68.1Ohms
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR32C68R1FRBSL
Vishay / Dale RLR32C68R1FRBSL
68.1Ohms, 1W, Metal Film,