RLR32C6811FRRE6
Mfr.Part #
RLR32C6811FRRE6
Description
RES 6.81K OHM 1% 1W AXIAL
Power Rating :
1W
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±1%
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
14.2748mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Axial
Diameter :
4.83mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Contact Plating :
Lead, Tin
Lead Free :
Contains Lead
Published :
Resistance :
6.81kOhms
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
1W
Width :
4.83mm
Package / Case :
Datasheets
RLR32C6811FRRE6
Vishay / Dale RLR32C6811FRRE6
Through Hole 6.81kOhms, 1W, Metal Film,