RLR32C6043FMRE7
Mfr.Part #
RLR32C6043FMRE7
Description
RES 604K OHM 1% 1W AXIAL
Power Rating :
1W
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
15.87mm
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Failure Rate :
M (1%)
Composition :
Metal Film
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
604kOhms
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Diameter :
4.83mm
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Datasheets
RLR32C6043FMRE7
Vishay / Dale RLR32C6043FMRE7
Through Hole 604kOhms, 1W, Metal Film,