RLR32C58R5FRB14
Mfr.Part #
RLR32C58R5FRB14
Description
RES 58.5 OHM 1% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
1W
Resistance :
58.5Ohms
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Metal Film
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR32C58R5FRB14
Vishay / Dale RLR32C58R5FRB14
58.5Ohms, 1W, Metal Film,