RLR32C5603GMBSL
Mfr.Part #
RLR32C5603GMBSL
Description
RES 560K OHM 2% 1W AXIAL
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
M (1%)
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Length :
14.2748mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Power Dissipation :
1W
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
560kOhms
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1W
Lead Free :
Contains Lead
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
4.83mm
Datasheets
RLR32C5603GMBSL
Vishay / Dale RLR32C5603GMBSL
560kOhms, 1W, Metal Film,