RLR32C5230FMRE8
Mfr.Part #
RLR32C5230FMRE8
Description
RES 523 OHM 1% 1W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Mount :
Through Hole
Failure Rate :
M (1%)
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
15.87mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Supplier Device Package :
Axial
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
523Ohms
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Composition :
Metal Film
Min Operating Temperature :
-65°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power Rating :
1W
Diameter :
4.83mm
Datasheets
RLR32C5230FMRE8
Vishay / Dale RLR32C5230FMRE8
Through Hole 523Ohms, 1W, Metal Film,