RLR32C5112FMRE7
Mfr.Part #
RLR32C5112FMRE7
Description
RES 51.1K OHM 1% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
51.1kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1W
2
Contact Plating :
Lead, Tin
Failure Rate :
M (1%)
Power (Watts) :
1W
Axial
Min Operating Temperature :
-65°C
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
4.83mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Length :
15.87mm
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Datasheets
RLR32C5112FMRE7
Vishay / Dale RLR32C5112FMRE7
Through Hole 51.1kOhms, 1W, Metal Film,