RLR32C4R75FRBSL
Mfr.Part #
RLR32C4R75FRBSL
Description
RES 4.75 OHM 1% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Published :
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Bulk
Length :
14.2748mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
4.75Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1W
Power (Watts) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
2
Width :
4.83mm
Datasheets
RLR32C4R75FRBSL
Vishay / Dale RLR32C4R75FRBSL
4.75Ohms, 1W, Metal Film,