RLR32C4993FMR64
Mfr.Part #
RLR32C4993FMR64
Description
RES 499K OHM 1% 1W AXIAL
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Failure Rate :
M (1%)
Supplier Device Package :
Axial
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
499kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Published :
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RLR32C4993FMR64
Vishay / Dale RLR32C4993FMR64
499kOhms, 1W, Metal Film,