RLR32C4992FRRE7
Mfr.Part #
RLR32C4992FRRE7
Description
RES 49.9K OHM 1% 1W AXIAL
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
1W
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Diameter :
4.83mm
Resistance :
49.9kOhms
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
15.87mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR32C4992FRRE7
Vishay / Dale RLR32C4992FRRE7
Through Hole 49.9kOhms, 1W, Metal Film,