RLR32C47R5FPRE8
Mfr.Part #
RLR32C47R5FPRE8
Description
RES 47.5 OHM 1% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mount :
Through Hole
Length :
15.87mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
4.83mm
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Resistance :
47.5Ohms
18 Weeks
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RLR32C47R5FPRE8
Vishay / Dale RLR32C47R5FPRE8
Through Hole 47.5Ohms, 1W, Metal Film,