RLR32C3R60GRBSL1
Mfr.Part #
RLR32C3R60GRBSL1
Description
RES 3.6 OHM 2% 1W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
1W
Resistance :
3.6Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Supplier Device Package :
Axial
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Power Rating :
1W
Military, Moisture Resistant, Weldable
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR32C3R60GRBSL1
Vishay / Dale RLR32C3R60GRBSL1
3.6Ohms, 1W, Metal Film,