RLR32C39R0GMRE8
Mfr.Part #
RLR32C39R0GMRE8
Description
RES 39 OHM 2% 1W AXIAL
Through Hole Resistors
Diameter :
4.83mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
39Ohms
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Length :
15.87mm
Metal Film
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Tolerance :
±2%
Radiation Hardening :
No
Failure Rate :
M (1%)
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
1W
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RLR32C39R0GMRE8
Vishay / Dale RLR32C39R0GMRE8
Through Hole 39Ohms, 1W, Metal Film,