RLR32C37R4FRB14
Mfr.Part #
RLR32C37R4FRB14
Description
RES 37.4 OHM 1% 1W AXIAL
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Supplier Device Package :
Axial
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
4.83mm
Diameter :
4.83mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
14.2748mm
Resistance :
37.4Ohms
Min Operating Temperature :
-65°C
Published :
Failure Rate :
R (0.01%)
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Datasheets
RLR32C37R4FRB14
Vishay / Dale RLR32C37R4FRB14
Through Hole 37.4Ohms, 1W, Metal Film,