RLR32C3743FMBSL
Mfr.Part #
RLR32C3743FMBSL
Description
RES 374K OHM 1% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
374kOhms
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Power Rating :
1W
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Width :
4.83mm
Length :
14.2748mm
Failure Rate :
M (1%)
Power (Watts) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
RLR32C3743FMBSL
Vishay / Dale RLR32C3743FMBSL
374kOhms, 1W, Metal Film,