RLR32C3400FPB14
Mfr.Part #
RLR32C3400FPB14
Description
RES 340 OHM 1% 1W AXIAL
Through Hole Resistors
Width :
4.83mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Resistance :
340Ohms
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
14.2748mm
Max Power Dissipation :
1W
Max Operating Temperature :
150°C
Radiation Hardening :
No
Diameter :
4.83mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
P (0.1%)
Supplier Device Package :
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Metal Film
Published :
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
1W
Datasheets
RLR32C3400FPB14
Vishay / Dale RLR32C3400FPB14
Through Hole 340Ohms, 1W, Metal Film,