RLR32C3323FMRE7
Mfr.Part #
RLR32C3323FMRE7
Description
RES 332K OHM 1% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-65°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
15.87mm
Size / Dimension :
0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Mount :
Through Hole
Resistance :
332kOhms
Failure Rate :
M (1%)
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Package / Case :
Diameter :
4.83mm
Series :
Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR32C3323FMRE7
Vishay / Dale RLR32C3323FMRE7
Through Hole 332kOhms, 1W, Metal Film,